Film promocyjny polski drifting

Drifting, czyli jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu zyskuje popularność w Polsce od kilku lat. Wszystko zaczęło się od filmu serii „Szybcy i Wściekli: Tokio Drift”, a później profesjonalnych i doinwestowanych produkcji serii „Gymkhana”, w której za kierownicą pojawił się Ken Block, a głównymi sponsorami byli: Monster, Ford oraz DC Shoes.

Polacy coraz częściej odnoszą sukcesy na międzynarodowej arenie, zdobywając sponsorów oraz liczne rzesze fanów, co oczywiście pompuje marketingową bańkę wokół tej dyscypliny i w konsekwencji prowadzi do produkcji filmowych. Część z nich to oczywiście niskobudżetowe klipy kręcone najczęściej GoPro, ale ostatnio zaczęło się to zmieniać… Zobaczcie sami.

Amatorska produkcja grupy Jazda Bardziej Bokiem jest zrobiona naprawdę dobrze! Początek sprawia, że wczuwamy się w życie driftera. W ładnym mieszkaniu wszędzie leżą klucze, narzędzia i części samochodowe. Dla niego liczy się tylko i wyłącznie pasja i to dla niej żyje. Po dokręceniu kół oraz nastaniu zmroku (ukazanego dość ładnym timelapse’m) zaczyna się zabawa… Później szybka zmiana opon i spotkanie z innymi pasjonatami na parkingu w supermarkecie. O materiale było dość głośno m.in. w telewizji, ponieważ umiejętności były prezentowane na publicznych drogach. 😉

Sukcesy marketingowe Jazdy Bardziej Bokiem były zapewne dziełem Jakuba Muska Tatary. Po odłączeniu od teamu JBB, wszystkie filmy wokół jego osoby są naprawdę dobre…

Kolejne popularne filmiki to zlepek StrzeleckiVideo przedstawiający mniej lub bardziej udanych poślizgów z całego kraju. Od profesjonalnych zawodów przez treningi amatorów na dziurawych torach, luksusowe samochody w bogatych dzielnicach, głupie wybryki pod supermarketem, po zimowe „próby” wprowadzenia w poślizg samochodów o zbyt małej mocy.

Produkcje Piotra „Pdmk” Kałużyńskiego pracującego przez dłuższy czas dla Valvoline PUZ Drift Team mają w sobie więcej profesjonalizmu. Kamera, postprodukcja oraz montaż zasługują na uwagę. Każdy film posiada luźne wstawki zawodników czy obsługi. Ujęcia dynamiczne, pełne kolorów, z dobrą muzyką, ale idealnie wciągające w klimat całej imprezy i jej otoczki! 5!

No i majstersztyk. Zawody zorganizowane na najwyższym poziomie przez firmę Budmat. Film nie oddaje tak bardzo klimatu imprez driftingowych, ale co się dziwić, skoro swoim profesjonalizmem przypomina pracę ekipy telewizyjnej. Ujęcia z drona, profesjonalnych obiektywów, natomiast tam gdzie trzeba – GoPro. Szacunek dla Filmopasji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s